درخواست ویزا کانادا

 

کشور کانادا با مساحت 9.98 میلیون کیلومتر مربع به عنوان دومین کشور پهناور جهان و با داشتن جاذبه های طبیعی و توریستی فراوان مانند آبشار نیاگارا طویل ترین جهان و ... از جمله کشورهای توریستی دنیاست که متقاضیان زیادی برای گردش دارد.

همچنین کانادا با برخورداری از سطح امکانات رفاهی و اجتماعی بالا ، جزو کشورهای مهاجر پذیری است که مردم و دولت آن ، با آغوش باز پذیرای مهاجرین و تازه وارد ها هستند ، برخلاف اروپا که با تعصب نژادی و قومیتی تمایلی به ارتباط به مهاجرین ندارند.

در اینجا ما در مورد دو نوع ویزا توریستی و ویزا کار که در تخصصمان است با شما سخن خواهیم گفت.

 

ویزا توریستی کانادا

 

همچنان که از نامش پیداست، نوعی از ویزا است که شما برای سفر گردشگری ویا دیدار دوستان و اقوام برای مدتی مشخص کمتر از شش ماه به سفارت کانادا در خواست می دهید،بنابراین شما میتواند با دعوتنامه ویا بدون دعوتنامه درخواست ویزا توریستی بدهید.درصورتیکه دعوتنامه از بستگان درجه یک خود داشته باشید. آنگاه داشتن ویزای شنگن الزامی نیست، اما اگر دعوتنامه ندارید میباسیت حتماً کثیرالسفر باشید و ویزا شنگن داشته باشید. قابل ذکر است، این ویزا معمولاً برمبنای مدت اعتبار گذرنامه متقاضی صادر میگردد و بصورت مالتی (چندبار ورود) میباشد.

مدارک مورد نیاز ویزا توریستی کانادا:

 1. اصل گذرنامه و گذرنامه های قبلی
 2. اصل شناسنامه
 3. عکس 5در5 جدید
 4. مدرک تحصیلی
 5. کارت معافیت و یا پایان خدمت(برای آقایان، درصورت وجود)
 6. سند ازدواج ( برای متاهلین)
 7. اسناد ملکی
 8. مدارک بانکی (تمکن مالی)
 9. مدارک شغلی ( گواهی اشتغال برای کارمندان و محصلین ، پروانه کسب و کارت بازرگانی برای کسبه ، روزنامه رسمی و اظهارنامه ثبت شرکت و .... )
 10. دعوتنامه (کسانی که برایشان مقدور است)
 11. تکمیل فرم اطلاعات فردی سفارت کانادا

چند توصیه در خصوص ویزا توریستی کانادا:

 1. مدارک شغلی از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین سعی کنید هرآنچه در رابطه با شغلتان است ارائه دهید بطور مثال سوابق بیمه ، برگه پرداخت مالیات و ...
 2. برای مدارک بانکی ارائه تمکن مالی کافیست و نیازی به پرینت گردش حساب نیست. بهتر است مبلغ مانده در حسابتان بیش از 200، 300 میلیون برای هر نفر باشد و خانواده ها بالای 300، 400 میلیون .
 3. تمامی مدارک باید ترجمه رسمی شوند، اما تاییدات دادگستری و وزارت امورخارجه الزامی نیست.
 4. تراول هیستوری یا تاریخچه سفرهایتان بسیار اهمیت دارد ، علی الخصوص برای افرادی که از اقوام درجه یک خود دعوتنامه ندارند.

 

شرایط مسافر

هزینه

خدمات

1

در صورتیکه مسافر دعوتنامه داشته باشد

300

دلار آمریکا

مشاوره و خدمات ویزا مالتی کانادا + انجام امور سفارت شامل پرکردن فرم + تعیین وقت + هزینه انگشت نگاری

2

درصورتیکه مسافر دعوتنامه نداشته باشد

600

دلار آمریکا

دعوتنامه توریستی (شامل هتل ، گشت و ... از کانادا) + مشاوره و خدمات ویزا مالتی کانادا + انجام امور سفارت شامل پرکردن فرم + تعیین وقت + هزینه انگشت نگاری

 

ویزا کار کانادا

 

ویزا کار کانادا از سه طریق ممکن است ، اول جاب آفر، دوم سرمایه گزاری، سوم مهارت شغلی ، که انجام هر سه مورد نیاز به تخصص دارد. چرا که کوچکترین اشتباه در این راه موجب رد شدن ویزا خواهد شد لذا این کار باید حتماً از طریق وکیل مطمئن و با تجربه انجام شود. آژانس گل خندان گشت مشاور و همراه شما در این زمینه خواهد بود.

در ذیل به اختصار در مورد این سه روش توضیحاتی میدهیم؛

جاب آفر:

در این روش یک کارفرما در کانادا، درخواست نیرو کار با شرایط مورد نظرش را می دهد، سپس یک نفر(فرد متقاضی) را برای این کار با تخصص خاص به سرویس مهاجرت معرفی میکند، همزمان وکیل متقاضی مدارک را تهیه و تنظیم کرده و دفاعیات لازم در این زمینه انجام میدهد. سرویس مهاجرت از طریق وکیل و کارفرما صحت موضوع را پیگیری میکند و در نهایت پس از بررسی مدارک که وکیل آن را ارائه کرده با ویزا کار آن شخص موافقت میکند.

سرمایه گذاری:

این روش نیاز به سرمایه گزاری از طرف فرد متقاضی ویزا دارد، بدین شکل که این فرد از طریق وکیل میبایست اقدام به خرید ملک یا سرقفلی یک واحد شغلی کند، تا بتواند خود را به عنوان کارفرما معرفی نماید. پس از پرداخت مبلغ و عقد قرارداد رسمی وکیل متقاضی با فروشنده ، وکیل مدارک لازم را به سرویس مهاجرت ارائه می دهد تا امور مربوط به اخذ ویزا در روال قانونی قرار گیرد، اداره مهاجرت اصلات خرید و پرداختی متقاضی و سایر شرایط را بررسی میکند و در صورت تایید موارد فوق ، با اعطاء ویزا کار به فرد متقاضی موافقت مینماید.

مهارت شغلی:

جهت دریافت ویزا کار از طریق مهارت شغلی شما میبایست مدارک و شرایط خاصی داشت باشید، من جمله تحصیلات دانشگاهی (مدرک و ریز نمرات) ، اشتغال به کار ، سه سال سابقه بیمه در شغل مربوطه، سن کمتر از 32 سال ، داشتن مدرک ایلتس ، و غیره ... که هر کدام از آنها برای شما امتیاز آور هستند، چنانچه جمع این امتیازات به حدنصاب لازم برسد، شما حائز شرایط خواهید بود تا از این طریق جهت ویزا مهارت شغلی اقدام نمایید. که در واقع پرسه ویزا تازه شروع میشود ، فرایند این کار ممکن است از دوهفته تا دو سال به طول بیانجامد.

 
 
شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره در خصوص انواع ویزا و نحوه اخذ آن ، با همکاران ما در بخش ویزا کانادا تماس حاصل فرمایید. مشاوره رایگان بوده و هزینه ای از این بابت اخذ نخواهد شد.