بیمه مسافرتی

 

آیا داشتن بیمه مسافرتی الزامیست؟

داشتن بیمه مسافرتی چه مزایایی برای مسافر دارد؟

هزینه بیمه مسافرتی چقدر است؟

 
 

برای پاسخ به این سوالات و سوالاتی از این دست باید گفت، داشتن بیمه مسافرتی به هنگام رفتن به مسافرت های توریستی و تجاری یکی ازمهم ترین مدارکی است که باید طبق قوانین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همراه مسافر باشد که میبایست توسط آژانس هواپیمایی یا دفتر خدمات مسافرتی صادر و تحویل مسافر شود. حتی برخی از کشورهای اروپایی در بدو ورود بیمه مسافرین را چک میکنند بنابراین همراه داشتن بیمه مسافرتی برای مسافرین الزامیست.

بیمه مسافرتی، همچنان که از نامش پیداست بیمه ای است که چنانچه مسافر در طول مدت سفر دچار حادثه ، بیماری و ... شود ، با همراه داشتن این بیمه نامه میتواند، خسارت و هزینه های پرداخت شده را طبق جداول تعهدات و پوشش هر بیمه نامه از شرکت بیمه دریافت نماید.

هزینه بیمه مسافرتی ، به مدت سفر، سن مسافر، پوشش بیمه و کشور مقصد بستگی دارد. بهمین دلیل هزینه بیمه مسافرتی کشورهای حوزه شنگن ، قاره آسیا و ....... با یکدیگر متفاوت است.

به طور مثال هزینه بیمه مسافرتی، برای سفر در حوزه قاره آسیا ( مثلاً ترکیه ) در بازه زمانی 1 الی 6 روزه برای افراد زیر 60 سال ، 100/000 ريال میباشد. پوشش این بیمه که طرح اقتصادی و قیمت مناسبی دارد تا 10/000 یورو می باشد.

و هزینه بیمه مسافرتی ، در حوضه شنگن با حداقل پوشش 30/000 یورو و بازه زمانی 8 الی 15 روزه برای یک فرد زیر 60 سال حدوداً 820/000 ریال خواهد بود.

 
 
شما میتوانید جهت اخذ ، صدور بیمه نامه مسافرتی و آگاهی از نرخ دقیق بیمه با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.